Hapësire reklamuese

Bota

Një tjetër i ri shqiptar kapet në “shtëpi bari” në Britani, thotë se e detyruan të punojë si kopshtar (EMRI)

Shkruar nga Newsbomb
Një tjetër i ri shqiptar kapet në “shtëpi bari”

Një i ri shqiptar është prangosur teksa puonte si “kopshtar” në një shtëpi ku kultivohej kanabisi në Durham të Britanisë së Madhe.

Mediat e huaja raportojnë se në pranga ka rënë 25-vjeçari Klajdi Kerkapi. Ai kujdesej për dhjetra bimë kanabisi të mbjella në vazo brenda banesës dhe të sistemuara me llampa, aspirim dhe energji elektrike të vjedhur nga rrjeti.

Vlera totale e drogës së sekuestruar mendohet se kap shifrën e 117,000 paund britanik.

Kerkapi ka thënë para gjykatës se ishte detyruar nga pronarët e fermës së kanabisit që të punonte si kopshtar.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese