Tirana
broken clouds
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
47 %
3.1kmh
75 %
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
28 °
Mar
24 °
E premte, 17 Shtator, 2021
spot_img

Një tjetër fitore e Donald Trump, pas 19 vitesh konflikte, Bahreini njeh Izraelin

spot_img

Lajme të ngjashëm

a8cc6f671a9ce3af3a0455b2f7eb9ebe

Presidenti i SHBA Donald Trump ka arritur një tjetër fitore, ku me anë të një njoftimi ka konfirmuar marrëveshjen e përfunduar midis Bahrein dhe Izraelit. 

Trump u shpreh se kjo njohje është një arritje kombëtare. Pas 19 vitesh konfliktesh, 3 palët janë ulur në tavolinë dhe kanë arritur marrëveshjen ku Bahrain njeh Izraelin.

Marrëveshja përfaqëson një fitore tjetër diplomatike për Presidentin Trump më pak se dy muaj para zgjedhjeve presidenciale.

“Një tjetër përparim HISTORIK sot!” u shpreh Trump në Twitter.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img