Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Një tjetër fakultet në Universitetin e Tiranës merr vendimin, si do të zhvillohet sezoni i provimeve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3d5d4684a39bfba76a08b1c2689f2843

Fakulteti i Ekonomisë në Universitetin e Tiranës, ka marrë vendimin që sezoni i provimeve të zhvillohet online.

Më herët këtë vendim e kishte marrë edhe Fakulteti i Gjuhëve të Huaja. Studentët kanë kërkuar vazhdimisht kthimin në auditore, por siç duket kërkesat e tyre nuk janë marrë parasysh.

Javën e kaluar një përfaqësi e studentëve u takua me Komitetin Teknik të Ekspertëve për t’i kërkuar rikthimin në auditor të paktën për sezonin e provimeve.

Ata kanë thënë se në rast se nuk do të miratohet kërkesa e tyre, do të bojkotojë provimet dhe do të dalin në protesta.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img