Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Një tjetër deputete e PS-së i bashkohet “frontit” kundër Dritan Lelit: Kur besimi me qytetarët thyhet, çfarë mbetet akoma? Ne jemi thjesht emra, Vlora mbetet dhe meriton më shumë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Lufta mes deputetëve socialistë dhe kryebashkiakut të Vlorës, Dritan Leli, ssa vjen dhe bëhet më e ashpër. Refuzimi që Leli i bëri kryeministrit Rama për të kandiduar për deputet në qarkun e Vlorës, ka bërë që e gjithë Partia Socialiste të dalë kundër tij.

Sulmeve të djeshme të Vilma Bellos dhe Fate Velaj u është bashkuar ditën e sotme edhe deputetja e zgejdhur e PS-së në Vlorë, Pranvera Resulaj, e cila kryesonte listën e socialistëve në këtë qark. Në një postim në rrjetet sociale ajo shkruan se çdo gjë ndërtohet mbi besimin, por asgjë nuk mbetet kur thyhet besimi me qytetarët.
Një fjali që i drejtohet Dritan Lelit, teksa Resulaj shton se Vlora meriton më shumë.

“Kur shumica mendon se gjërat nuk shkojnë mirë është koha për reflektim! Kur përfundimi është se është gabuar, është tepër vonë për barrën e fajit! Në jetë çdo gjë ndërtohet së pari mbi një marrdhënie besimi, dhe kur besimi thyhet me qytetarët çfarë mbetet akoma!!

Ne jemi thjesht emra!

Vlora është ajo që mbetet dhe meriton më shumë”, shkruan Resulaj.

LEXO EDHE: “Gjueti shtrigash” ndaj Dritan Lelit te Vlorës: Planifikohet shkarkimi i tij dhe në sulm hidhen gjithë ish deputetët e PS, Bello e Velaj e sulmojnë në sinkron

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img