Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
94 %
1.5kmh
0 %
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
34 °
Mar
35 °
Mër
37 °
E shtunë, 19 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Një tjetër deputet i PS aksioner në bankë private, kjo është shuma që zotëron

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

880e096fe1db59e7f547bf2140ea4480

Pas lajmit se bashkëshortja e deputetit të PS-së, Alfred Peza, ishte bërë aksionere në Bankën Credins, një tjetër deputet i kësaj partie rezulton aksioner në po të njëjtën bankë.

Bëhet fjalë për deputeti Ervin Bushati, i cili sipas tabelës të publikuar nga “Monitor”, ka 0.07 përqind të aksioneve.

Sipas të dhënave nga Shoqata e Bankave, në fund të tremujorit të tretë 2016, totali i aseteve të Credins ishte 158.5 miliardë lekë, duke qenë banka e tretë më e madhe në vend, pas BKT dhe Raiffeisen. Banka ka një stok kredie prej 94 miliardë lekë, e treta në vend.

Për 9-mujorin 2016, fitimi i saj ishte 177 milionë lekë, me një rënie prej 54% me bazë vjetore.

Lexo edhe: Alfred Peza kthehet në miliarder me detyrën si deputet, gruaja e tij aksionere në një bankë private

Screenshot_10.png

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img