Një tjetër aleat i fuqishëm përkrah bombardimet e SHBA-së në Siri

Publikuar tek: bota, më 17:25 09-04-2017 Një tjetër aleat i fuqishëm përkrah bombardimet e SHBA-së në Siri

Monarku i Arabisë Saudite, mbreti Salman ka përgëzuar presidentin Donald Trump për “vendimin e tij kurajoz” për të kryer një sulm ajror në Siri.

Agjensia zyrtare e lajmeve në Arabinë Saudite njofton se monarku islamik ka biseduar me presidentit me anë të një lidhjeje telefonike ditën e premte.

Sipas vlerësimit të Arabisë Saudite, përgjigja e Trump ishte e duhura dhe krimet e regjimit të Assad duhen ndaluar nga komuniteti ndërkombëtar.

Shteti arab është një nga kundërshtarët më të vendosur të regjimit të Assad-it dhe mbështet rebelët sunitë kundër tij.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deklarata “bombë” e ministrit britanik të Mbrojtjes: Rusia është përgjegjëse për sulmin kimik në Siri
SHBA lëshoi 59 raketa Tomahawk mbi bazën siriane, por nuk do ta besoni sa kushton një »
Article Logic
Execution time: 0.012681007385254
array(1) { ["section"]=> string(71) "nje-tjeter-aleat-i-fuqishem-perkrah-bombardimet-e-shba-se-ne-siri-74621" }