Hapësire reklamuese

Bota

Një tërmeti me magnitudë 4 të shkallës Rihter godet Turqinë

Shkruar nga Newsbomb
Një tërmeti me magnitudë 4 të shkallës Rihter godet

Turqia ditën e sotme është goditur nga një tërmet me magnitudë 4.1 të shkallës Rihter. Mësohet se tërmeti është regjistruar në një thellësi prej pesë kilometrash. Ndërsa epiqendra u shënua 11 kilometra në verilindje të Pulumer. Deri tani raportohet vetëm për dëme material, dhe jo humbje jete.

Kujtojmë se këtë vit në kufi me Sirinë, Turqia u godit nga një tërmet i fuqishëm ku humbën jetën më shumë se 28 mijë persona.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese