Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
61 %
3.1kmh
90 %
Mar
7 °
Mër
10 °
Enj
11 °
Pre
10 °
Sht
8 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

Një tank me emrin “Kacifas” shfaqet në stërvitjen e madhe të ushtrisë greke (Pamjet)

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Greqia ka zhvilluar një stërvitje ushtarake ndërdisiplinore me trupat “IRIS – 2021”.

Në këtë stërvitje ka marrë pjesë edhe një tank, në të cilin ishte shkruar emri “Kostandinos Kacifas”, referuar ekstremistit nga fshati Bularat që u vra gjatë dyluftimit me forcat e RENEA-s.

Skenari i stërvitjes së ushtrisë greke përfshinte operacione mbrojtëse dhe sulmuese. Në veçanti, fillimisht u ekzaminua një aksion mbrojtës për ndalimin e forcave të infiltruara të Këmbësorisë së Motorizuar (M/K) dhe më pas një aksion agresiv për identifikimin dhe eliminimin e të infiltruarve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img