Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
61 %
3.1kmh
100 %
Enj
8 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Një taksist gjeti telefonin dhe e shiti, njëri nga teknikët e servisit bëri një telefonatë, si ra policia në gjurmë e vendit ku u vra Ruzhdi Hoxha

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Detaje të reja janë zbardhur nga ngjarja e rëndë që u shënua ditën e djeshme, ku në Dajt u gjet i pajetë biznesmeni Ruzhdi Hoxha.

Trupi i tij është zbuluar në zonën e Dajtit, në Qafë Mollë, me ndihmën e qenve të Institutit të Policisë dhe si autor akuzohet miku i tij, Ferdinant (Fredi) Rushi, i shpallur në kërkim ndërkombëtar për trafik droge.

Bëhet me dije se trupi i pajetë i Hoxhës u gjet pas 15 ditësh që ishte zhdukur. Ka qenë pikërisht telefoni i tij që çoi në gjetjen e trupit të biznesmenit.

Ka qenë një taksist ai që ka gjetur telefonin  pranë shkollës së Bashkuar. Taksisti telefonin e ka shitur në një servis telefonash në kryeqytet.

Njëri nga teknikët ka përdorur telefonin e viktimës për një thirrje, çfarë menjëherë është sinjalizuar nga policia.

Policia sekuestroi telefonin dhe më pas kanë bërë të mundur dhe gjetjen e taksistit, i cili tregoi se ku pikërisht e kishte gjetur telefonin.

Nga lëvizja e telefonit të viktimës, policia zbuloi dhe vendin ku ishte vrarë dhe mbuluar me zhavor e gurë Ruzhdi Hoxha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img