Tirana
clear sky
-7.5 ° C
-7.5 °
-7.5 °
73 %
1kmh
0 %
Mar
4 °
Mër
7 °
Enj
9 °
Pre
10 °
Sht
11 °
E martë, 25 Janar, 2022

“Një shtet i kapur nga korrupsioni nuk i shërben qytetarëve”, Basha: Zgjidhja është vettingu në politikë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i PD, Lulzim Basha e ka nisur ditën me një mesazh, ku shkruan se një shtet i kapur nga korrupsioni nuk i shërben qytetarëve.

Me anë të një postimi në twitter, Basha shkruan se kriza e korrupsioni po varfëron qytetarët, po largon të rinjtë e të rejat dhe po asfikson ekonominë, teksa shkruan se zgjidhja është pastrimi i politikës nga të korruptuarit dhe politikanët e lidhur me krimin.

“Një shtet i kapur nga korrupsioni nuk i shërben qytetarëve, por një pakice që gjallon në kurriz të shumicës dërrmuese të shqiptarëve, ndaj edhe buxheti është në funksion të PPP-ve klienteliste, jo të familjeve dhe sipërmarrjeve të ndershme.

Kjo krizë korrupsioni po varfëron qytetarët, po largon të rinjtë e të rejat dhe po asfikson ekonominë. Zgjidhja është pastrimi i politikës nga të korruptuarit dhe politikanët e lidhur me krimin. Zgjidhja është vettingu në politikë!” shkruan Basha në postimin e tij.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img