Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
65 %
0.6kmh
0 %
Mar
16 °
Mër
21 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Një shqiptare pranë hyrjes në Kongresin Amerikan, siguron nominimin

spot_img

Lajme të ngjashëm

df668f55bca48e7123ee5f3551ef06ef

Shqiptaro-amerikanja Suzana Shkreli ka siguruar nominimin si kandidate e Partisë Demokratike, për të hyrë në Kongresin Amerikan në shtetin e Michiganit.

Është ish-ambasadori i Shqipërisë në Londër, Mal Berisha ai që e konfirmon diçka të tillë, ndërsa fton të gjithë shqiptarët që jetojnë në SHBA, të mbështesin kandidimin e Shkrelit.

“Të dashur bashkëatdhetarë! Para pak çastesh zonjusha amerikano – shqiptare Suzanna Shkreli mori nominimin si kandidate e Partisë Demokrate të Amerikës për në Kongresin Amerikan në shtetin e Michiganit. Kjo tregon vlerat e demokracisë amerikane dhe të popullit tonë. Do të Isha I lumtur të bëja gjithçka të mundur për fitoren e saj që do te ishte fitore për tërë shqiptarët. Ftoj tërë shqiptareët e Amerikës dhe kudo që janë ta mbështetin atë. Fitore”, shkruan Berisha. 

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img