Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Një shqiptar në krye të Kuvendit të Maqedonisë, Talat Xhaferi rizgjidhet për 4 vitet e ardhshme

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7c202102ab788d42d32d6d5338c25487

Talat Xhaferi është rizgjedhur edhe njëherë në krye të Kuvendit të Maqedonisë së Veriut.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat vendase, që njoftojnë se Xhaferi ka marrë 62 vota pro për të qenë në krye të Kuvendit tëv Maqedonisë edhe për 4 vitet e ardhshme.

Për zgjedhjen e Talat Xhaferit në krye të Kuvendit votuan 62 deputetët e Koalicionit qeverisës.  Ata ishin 46 nga Koalicioni “Mundemi”, 15 nga BDI dhe Menduh Thaçi nga PDSH.

Ndërkohë koalicioni ASH-AAA ashtu siç kishte paralajmëruar edhe më herët ka braktisur sallën në momentin e votimit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img