Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Pre
38 °
Sht
31 °
Die
31 °
Hën
30 °
Mar
31 °
E premte, 19 Gusht, 2022
spot_img

Një shqiptar i përfshirë në vrasjen e prokurorit paraguaian (Foto-Emri)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shqiptar është mes disa personave të dyshuar për vrasjen e një prokurori në 10 maj në Kolumbi.

Zëvendëspresidentja kolumbiane, Marta Lucía Ramírez, paraqiti një dokument me 19 emrat e të kapurve të identifikuar si të ekstradueshëm. Ata janë dy italianë, një domenikane, një holandez, një shqiptar dhe 14 kolumbianë. Sipas zv.presidentes kolumbiane, shqiptari quhet Klinton Dega.

albsig

Autoritetet kanë bërë publike edhe emrat e personave të tjerë të arrestuar. Ata janë: Diego Mauricio Blanco Blanco (Piloti), Luis Carlos Macías, Alberto Rodríguez Usa, Alejandro Puig, Babel Serge, Claudia Yaned Zapata, Diego Vélez, Edison José Ruiz Martínez, Joham Patiño, Juan Bernardo Agudelo, Naira Mejía, Roberto Amoruso.

Diego Mauricio Blanco Blanco është një pilot, i cili është pjesë e një prej organizatave më të mëdha të trafikut të drogës në Brazil të quajtur ‘Clan Rocha’, drejtuesi i së cilës është Joao Suarez Rocha, i cili zëvendësoi shefin e mëparshëm, Luis Carlos Rocha, të kapur në 2017.

Klinton Dega
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img