Tirana
scattered clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
66 %
2.1kmh
40 %
Hën
10 °
Mar
10 °
Mër
9 °
Enj
11 °
Pre
8 °
E hënë, 17 Janar, 2022
spot_img

Një shkollë në Shqipëri do të mbajë emrin e ‘Dëshmorit të Atdheut’, Arjan Sala

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një shkollë në Shqipëri do të mbajë emrin e heroit të heshtur, “Dëshmorit të Atdheut” Arjan Sala.

Lajmin e bëri me dije aktivisti Arbër Hajdari, i cili tha se shoqata që ai përfaqëson mori vendimin që një shkollë që po ndërtohet me fondet që ata kanë mbledhur, do të mbajë emrin e tij në nder dhe respekt të gjestit që ai bëri.

Hajdari: Paratë që po mblidhen shkojnë për familjen, ofruan 5000 euro në fillim dhe kishte njerëz që na shkruajtën veë dhe ne u detyruam të hapim këtë link dhe deri tani janë mbi 20.000$, kanë kontribua mbi 500 persona. Së dyti doja të thoja që ne kemi vendosur në qendrën e solidaritetit, kemi vendosur që shkollës që po ndërtojmë t’i vendosim emrin e tij në shenjë solidariteti për gjestin që Arjani bëri, duke shpëtuar 24 jetë.  

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img