Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Një “selfie” në krater dhe një proshutë e pjekur në llavën e vullkanit, vetëm këta të “çmendur” mund të afroheshin dhe ta bënin

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shpërthimi i vullkanit në gadhishullin rus ka tërhequr vëmendjen e shumë turistëve. Dikush nga turistët iu afrua vullkanit për të shkrepur foto të bukura dhe dikush tjetër për të pjekur proshutë.

Epo e gjithë kjo situtatë i ka shqetësuar jo pak forcat e emergjencave. Duke parë numrin e lartë të turistëve të cilët i afroheshin shpatit të vullkanit për të bërë selfie buzë kraterit apo duke pjekur porshutë në llafën e tij u detyruan që të bëjnë një paralajmërim në rrjetet sociale.

“Kjo është e rrezikshme. Këta njerëz janë guximtarë dhe ishin me fat që askush nuk u godit në kokë“- tha shefi i KVERT Olga Girina javën e kaluar,cituar nga agjencia e lajmeve RIA Novosti.

Klyuchevskaya Sopka në Kamchatka, në Lindjen e Largët të Rusisë, është vullkani më i gjatë në Euroazi me 4,750 metra (15,580 hapa) dhe një nga vullkanet më të mëdha aktive në botë.

Ai shpërtheu muajin e kaluar në shpatin e saj veriperëndimor duke lëshuar llavë dhe duke hedhur bomba vullkanike.

164847124 457797602164941 6630277304466620097 n
Një turist duke pjekur proshutën e tij

Më shumë

spot_img
spot_img