Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
88 %
2.6kmh
40 %
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
25 °
Enj
23 °
Pre
22 °
E hënë, 20 Shtator, 2021
spot_img

Një rus bën histori me Shqipërinë, ngre lart flamurin kuqezi në kampionatin Europian (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

e2bb28c9155d67b9a0f7634a85c54fbe

Gjimnasti me origjinë ruse dhe i natyralizuar si shqiptar, Matvei Petrov ka shpallur Shqipërinë kampione Europe në gjimnastikën artistike.  

Kompeticioni që po mbahet në Izmir të Turqisë ka parë Petrov të ngrejë lart flamurin kuqezi.

Kjo është hera e parë që Shqipëria arrin këtë rezultat, duke u ngjitur në shkallën më të lartë të podiumit. I mbështetur nga trajneri Alon Hasa, Petrov ka fituar kundrejt tetë sportistëve. Rusi ka disa vite që garon me simbolet kuqezi, duke u pajisur me pasaportën shqiptare. 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img