Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Një rrugë emërohet “Gjergj Kastrioti Skënderbeu”, kryebashkiaku i New Yorkut i bashkohet festës së shqiptarëve: Janë njerëz punëtorë…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një rrugë në Bronx të New Yorkut, ku jetojnë shumë shqiptarë, i është vënë emri i heroit kombëtar shqiptar, Gjergj Kastrioti Skënderbeu.

Kryebashkiaku i New York, Eric Adams ka kaluar një ditë me shqiptarët të cilët jetojnë në Amerikë.

albsig

spring

Kryebashkiaku amerikan ka postuar një foto ku shihen disa banorë shqiptar të veshur me rroba tradicionale shqiptare dhe shkruan se ata janë pronarë biznesesh, familje punëtore që mbajnë të gjallë qytetin.

Ai shkruan se është bashkuar me shqiptarët për të festuar për heroin kombëtar shqiptar, Gjergj Kastrioti Skenderbeu.

“Jemi në shtëpinë e komunitetit më të madh shqiptar në Amerikë. Ata janë pronarë biznesesh të vogla, punëtorë të vijës së parë dhe familje punëtorë që e bëjnë qytetin tonë të gjallë. Ishte një nder t’u bashkohesha sot në Shqipërinë e Vogël për të festuar një hero kombëtar shqiptar, Gjergj Kastrioti Skenderbeu”  shkruan ai në një postim në twitter.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img