Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
39 %
5.1kmh
0 %
Enj
17 °
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

‘Një Reformë Drejtësie mungon që kur Rama ishte ministër Kulture’, Kryemadhi: Me taksat e të rinjve paguhen hotelet luksoze të oligarkëve

spot_img

Lajme të ngjashëm

5dc3f165dbcea84ffa81f732229755e5

Kryetarja e LSI Monika Kryemadhi në fjalën e saj për 15 vjetorin e kësaj force politik, ka premtuar se nuk do të pranojë të vidhen xhepat e shqiptarëve.

Sipas Kryemadhit, në momentin që LSI do të vijë në pushtet  do të vendosi takstë të sheshtë zero.

Kryemadhi ka thënë se do të vazhdojnë për një LSI tëmunguar që nga koha kur kryeministri Rama ka qenë ministër i Kulturës.

‘Prandaj një Reformë Drejtësie  munguar fillon që kur kreministri ishte ministër i Kulturës. Kur ministri vjedh nga xhepi i shqiptarëve 200 milion euro, rrugën e Balldrënit, Unazën e re dhe jo vetëm kaq. Merr nga xhepi i shqiptarëve të thjeshtë që nuk kanë të paguajnë energjinë elektrike. Prandaj LSI do të vazhdoj për një drejtësi të munguar. Ne jemi të angazhuar dhe do ti japim ulje taksave tona’, tha Kryemadhi.

Më tej, Kryemadhi ka thënë se beson që taksat e të rinjve dhe të rejave shqiptare shkojnë për hotelet luksoze të oligarkëve.

‘Ne do vazhdojë të rikonstrukturojmë ekonominë. Të realizojmë reformën në arsim dhe të reformojmë drejtësinë. Duke toleruar tolerancën zero që të ndihmomjë shqiptarët. Tashmë do të përgatisim një palatformë për çdo të ri  që hap biznesin e tij deri më 30 vjeç . Ne besojmë që taksat që u merren të rinjve dhe të reja dhe jam e bindur që me takstat tona i paguan hotelet luksoz e oligarkëve.’, deklaroi Kryemadhi.

Më shumë

spot_img