Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Enj
19 °
Pre
19 °
Sht
19 °
Die
19 °
Hën
14 °
E enjte, 23 Mars, 2023

Një raketë ukrainase bie në territorin e Bjellorusisë, ekspertët nisin hetimet

Lajme të ngjashëm

Një raketë ukrainase e sistemit të mbrojtjes ajrore S-300 ra sot në territorin e Bjellorusisë.

Sputnik Belarus në kanalin e tij Telegram shkruan se ngjarja ka nodhur rreth orës 11:00 dhe se për këtë është njoftuar menjëherë kreu i shtetit.

“Sot, ndërmjet orës 10:00 dhe 11:00, një raketë ukrainase S-300 u regjistrua duke rënë nga territori i Ukrainës në atë të Bjellorusisë. Për ngjarjen është njoftuar menjëherë kreu i shtetit”, thuhet në njoftim.

Një grup ekspertësh nga Komiteti Hetimor i Ministrisë së Mbrojtjes së vendit, ka nisur hetimet, pas urdhrit të Lukashenkos për ngjarjen konkrete.

Më shumë