Tirana
broken clouds
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
72 %
5.7kmh
75 %
Enj
14 °
Pre
8 °
Sht
8 °
Die
8 °
Hën
8 °
E enjte, 9 Dhjetor, 2021
spot_img

Një pjesë e madhe e qytetit të Korçës pa energji elektrike, shkak moti i keq dhe era e fortë

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Prej disa ditësh gjysma e qytetit të Korçës ka probleme në furnizimin me energji elektrike. Në disa zona ka mungesë të përsëritur energjie.

Qytetarët janë ankuar ndaj OSHEE për mosmenaxhim të situatës, pasi mungesa e energjsië iu ka shkaktuar dëme të mëdha.  

Ndërkohë OSHEE është përgjigjur duke thënë se ndërprerja e energjisë ka ardhur si pasojë e motit të keq dhe erës së fortë që ka përfshirë këtë qark, por nga ana tjetër ka pranuar se në disa zona ka pasur mungesa të energjisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img