Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Një pjesë e Dibrës mbulohet nga bora, banorët e Zall-Dardhës prej ditësh të izoluar dhe pa ujë të pikshëm

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d205da104f61744dee5a83a68cf24966

Moti i keq prej ditësh ka mbërthyer vendin dhe shumë qarqe janë nën pushtetin e ujit dhe dëborës.

Banorët e Njësisë Administrative Zall-Dardhë në Bashkinë e Dibrës kanë ditë që janë pa ujë të pijshëm. Me uljen e ndjeshme të temperaturave, rrjeti i ujësjellësit nuk ka funksionuar.

Banorët thonë se kanë njoftuar të gjitha autoritetet vendore dhe ato qëndrore që të marrin masa.

Situatë problematike paraqitet edhe me rrugët e fshatrave të kësaj njësie administrative pasi ka prezencë të madhe të akullit kudo dhe të dëborës që shkon deri në rreth 20 cm.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img