Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
42 %
4.1kmh
20 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Një person votoi 3 herë, reagon Petrit Vasili: Hapja e kutive në Berat i nxorri bojën 25 prillit, KQZ futi duart në materialet zgjedhore

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka reaguar lidhur me njoftimin e KQZ, për disa dyshime për parregullsi në procedurën e votimit përmes aparaturës PEI në 25 prill.

KQZ tha se 19 persona kanë votuar 53 herë në Berat, ndërsa Vasili thotë se kjo gjë i nxorri bojën masakrës elektorale të 25 prillit. Ai akuzon institucionin e KQZ se ka futur duart në materialet zgjedhore, duke futur në kuti materiale zgjedhore nga jashtë.

“Masakrën zgjedhore nuk e mbulon dot më askush”, shkruan Vasili në Facebook.

Shënimi i plotë

Hapja e kutive te Beratit i nxjerr bojen totalisht masakres zgjedhore te 25 prillit!

Dhjetra raste te votimit te shumefishte!

19 persona kane votuar 53 here kjo eshte konstatuar vetem ne disa kuti te hapura te Beratit.

Skandal, KQZ fut duart ne kutite e materialeve zgjedhore. Fut nga jashte materiale qe nuk jane ne kutine e materiale zgjedhore.

Raporti PEI i konfirmuar edhe nga numeruesit socialiste, dhe nga hapja e sotme e kutive, qe nuk ndodhet ne kutite e materialeve zgjedhore, eshte futur dorazi nga jashte nga ana e administrates se KQZ duke kompromentuar te gjithe procesin

Ne kutite e materialeve qe u hapen nga vete KQZ, shenohet qarte qe mungojne raporti dhe kuponat PEI, nderkohe, nga persona te KQZ jane futur ne listen e materialeve dokumente te cilat nuk ndodheshin ne kuti duke shkaterruar totalisht procesin!

Masakren zgjedhore nuk e mbulon dot më askush.

Denoncimi dhe çmontimi i masakres zgjedhore mafioze mision i shenjte dhe pa kthim!

187269216 330907141726883 6308660369869589924 n

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img