Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
57 %
4.6kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
27 °
Mër
27 °
Enj
26 °
Pre
26 °
E hënë, 16 Maj, 2022
spot_img

Një person godet rojen e GARDËS, tenton të futet në KRYEMINISTRI

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 32-vjeçar ka tentuar të futet me forcë në ambientet e Kryeministrisë gjatë ditës së djeshme.

I riu ka goditur njërin prej punonjësve të Gardës së Republikës që shërben te dera e Kryeministrisë duke tentuar të hyjë brenda ambienteve, për arsye që nuk dihen.

Menjëherë kanë ndërhyrë punonjësit e tjerë të Gardës duke bërë ndalimin e tij deri në ardhjen e policisë, e cila e ka shoqëruar në komisariat duke i komunikuar edhe veprën penale “Prishja e qetësisë publike”.

“Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit Aurel Latifi, 32 vjeç, për veprën penale “Prishja e qetësisë publike”, pasi ka goditur kabinën e rojeve të sigurisë së Gardës së Republikës dhe ka tentuar të futet në ambientet e Kryeministrisë”, njofton policia.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img