Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
4.6kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
31 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Një pemë krishtlindjesh SUPERGJIGANDE, vepër arti me LIBRA

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një pemë krishtlindjesh supergjigande, e lartë 9 metra dhe që në përbërje ka 14 mijë libra, të vendosur në mënyrë të tillë që ngjyrat e kopertinave të formojnë figura të veçanta.

Kjo është panorama që gjendet në qendër tek Coex Starfield Library, biblioteka monumentale e Gangnam në Seul.

E gjithë kjo vepër arti me libra është realizuar nga artisti dekorativ amerikan Mike Stilkey.

 

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img