Një nga makinat sportive më ikonike amerikane del jashtë prodhimit

Publikuar tek: bota, më 19:36 24-07-2017 Një nga makinat sportive më ikonike amerikane del jashtë prodhimit

Fundi po afron për makinën sportive amerikane Dodge Viper që do të dalë jashtë prodhimit në 31 gusht të 2017-ës.

Fabrika Connor Avenue ku prodhojej makina e famshme do të mbyllet përgjithmonë.

Dodge Viper, me motor 8.4 lirta V-10 nisi të montohej me dorë për herë të parë në vitin 1992 dhe ka lënë gjurmë të ndjeshme në historinë e makinave sportive amerikane.

er3t33434thj.jpg

erty34t34t34t5j5j.jpg

ert3etr3w4tw34t.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I mituri shfaq aftësi mahnitëse dy vjet pas aksidentit të tmerrshëm (Video)
SHBA i çon botës një “mesazh” që peshon 100 mijë tonë »
Article Logic
Execution time: 0.012953042984009
array(1) { ["section"]=> string(72) "nje-nga-makinat-sportive-me-ikonike-amerikane-del-jashte-prodhimit-87217" }