Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
68 %
2.1kmh
0 %
Pre
21 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
33 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Një nga figurat më të rëndësishme në politikë, Kryemadhi rrëfehet në Përrenjas: Për një grua është e vështirë, në një ambient maskilist…(E PLOTË)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

80b5c3a85d9f138439aa34c97aa2612e

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me gratë në Përrenjas, ku ka folur edhe për vështirësitë në politikë.

Gjatë fjalës së saj, Kryemadhi u shpreh se ka pasur mbështetje nga gratë në LSI, por edhe jashtë saj.

Sipas kryetares së LSI-së, për një grua është shumë e vështirë, sado e fortë të jetë ajo, në një ambient që është edhe pak maskilist.

“Të hapësh sot një biznes në Përrenjas dhe ta mbash atë është shumë e vështirë, aq më shumë kur mundësitë ekonomike janë shumë të vogla, që njerëzit të vijnë dhe të konsumojnë në një biznes. Pika kryesore e jona është fuqizimi i gruas. Por nga ana tjetër edhe përfshirjen e tyre në vendimmarrjen politike. Ne na duhet të krijojmë hapësira më shumë për gratë dhe vajzat tona, sepse kjo është një nga pikat e forta që kemi si LSI. Dhe unë si Kryetare partie e kam ndjerë mbështetjen e fortë të grave dhe vajzave, sidomos të mikeve që janë jo vetëm në LSI, por edhe jashtë saj. Sepse në fund të fundit për një grua është shumë e vështirë, sado e fortë të jetë ajo, në një ambient që është edhe pak maskilist”,- tha Kryemadhi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img