Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
72 %
5.1kmh
75 %
Die
15 °
Hën
13 °
Mar
8 °
Mër
10 °
Enj
13 °
E diel, 28 Nëntor, 2021
spot_img

Në Itali dhe në Greqi, dy të rinjtë shqiptarë humbin jetën tragjikisht në aksidente (Emrat)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy aksidente tragjike i kanë kushtuar jetën dy të rinjve shqiptarë. Ngjarjet e rënda kanë ndodhur një në Greqi ku si pasojë e një aksidenti me motor humbi jetën 21-vjeçari, Erdi Rushitaj, ndërsa në Itali humbi jetën 21-vjeçari, Devinson Bregu pasi automjeti i tij, tip “Smart” u përplas me pemënn.

Sipas mediave vendase mësohet se Bregu humbi kontrollin e automjetet dhe më pas doli nga rruga duke u përplasur me një pemë.

Devinson Bregu ishte banor i Empolit, ku kishte ndjekur shkollën dhe më pas kishte luajtur për një skuadër lokale futbolli të Ponte a Elsa.

“Ne e kujtojmë atë si një fëmijë të sjellshëm me të gjithë. I shprehim ngushëllime familjes së tij, e sidomos vëllait Louis, i cili është gjithashtu pjesë e ekipit tonë sportiv. Përqafime nga gjithë ekipi i Ponte a Elsa”, thuhet në një mesazh ngushëllimi të skuadrës.

Ndërsa i riu tjetër shqiptar humbi jetën mënjëherë pas përplasjes. Ndërkohë, autoritetet si ato italiane dhe ato greke po punojnë për zbardhjen e plotë të aksidenteve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img