Tirana
clear sky
33.5 ° C
33.5 °
33.5 °
36 %
4.6kmh
0 %
Die
34 °
Hën
38 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Një ndër institucionet më problematike, pas 8 vitesh KLSH nis auditin në Hipotekën e Vlorës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2b134cb3adf2265a70dd0ae030327764

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka nisur një kontroll në zyrën e Kadastrës së Vlorës.

Ky institucion ka pasur problematika të shumta, pasi vetëm gjatë vitit të fundit janë dorëhequr gati 10 drejtues.

Për shkak të problematikave me tokat në bregdet por edhe mungesës së auditimit prej vitesh, Kontrolli i Lartë i Shtetit, ka krijuar një grup pune, për të kaluar në skaner punën e bërë dhe ligjshmërinë e regjistrimit, të pronave në qytetin bregdetar.

Kreu i KLSH-së ka urdhëruar kontrollin e hipotekës së Vlorës. Sipas informacioneve, do të duhen 4 deri në 6 muaj kohë për të dalë në një përfundim për nivelin e shkeljeve dhe abuzimeve nga na e drejtuesve dhe punonjësve të këtij institucioni.

Pas 8 vitesh kontrolli do të kryhet nga një grup audituesish, shkruan Ora News.

Më shumë

spot_img
spot_img