Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
53 %
1.5kmh
0 %
Enj
23 °
Pre
28 °
Sht
28 °
Die
31 °
Hën
33 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Një muaj pas vdekjes së nënës, Mero Baze humb edhe babain: Iku kur deshi vetë dhe…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

1e0ca2502b9d94c00fb55d95c722dc9b

Gazetari i njohur Mero Baze ka humbur sot babain e tij, pa mbushur ende të dyzetat e mamasë. Lajmin e trishtë bëri publik vetë gazetari, përmes një postimi në rrjete sociale.

Baze shkruan se, i ati e mbajti fjalën, sepse shkoi te nëna e tij, ashtu siç i premtoi para se ajo të ikte nga kjo botë. Kjo humbje ka shkaktuar dhimbje të madhe te gazetari, dhimbje e cila ende nuk ishte shuar nga një humbje e kobshme një muaj më parë.

“Vetëm 36 ditë arriti të jetojë pa nënën në këto 72 vitet e fundit që jetuan bashkë. Kur nëna iku më 1 dhjetor ai i tha se do shkonte tek ajo para të “dyzetave”. E mbajti fjalën. Iku kur deshi vet e siç deshi vet. Ashtu si ka bërë gjithë jetën”, shkroi gazetari pas humbjes së të atit.

Stafi i Newsbomb i shpreh ngushëllimet gazetarit dhe familjes Baze.

Screenshot_9.jpg

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img