Hapësire reklamuese

Politikë

"Një m*t e kam mizën në kësulë unë", debati i analistëve Nazarko dhe Balliu për vendimin e Metës

Shkruar nga Newsbomb
"Një m*t e kam mizën në kësulë unë",

Vendimi i Gjykatës Kushtetuese për të mos shkarkuar nga detyra presidentin Ilir Meta, ka përplasur në debat mbrëmjen e djeshme analistët Shpëtim Nazarko dhe Fahri Balliu.

Të dy kanë qenë të ftuar në studion e emisionit "Log", ku dhe nuk kanë kursyer akuzat për njëri-tjetrin.

Shpëtim Nazarko: Ti ke punuar 30 vjet me Enverin.

Fahri Balliu: Ti mund të ngrihesh dhe të ikësh

Shpëtim Nazarko: Jo nuk iki unë, se ti ke qenë gazetar i Zërit të Popullit dhe i di mirë praktikat enveriste.

Fahri Balliu: Unë jam shkrimtar, kam qenë gazetar i kulturës

Shpëtim Nazarko: Mirë ke bërë po tani çdo me këtë punë.

Fahri Balliu: Ti tashi na sjell ca gjëra s’kanë asnjë vlerë

Shpëtim Nazarko: Po mos më thuaj mua je partiak.

Fahri Balliu: Ti bën sikur ke mizën në kësulë

Shpëtim Nazarko: Po një m*t e kam unë mizën në kësulë.

Fahri Balliu: Ky ka qenë një mision i paguar nga qeveria.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese