‘Një mbyllje e dytë po tmerron gjithë botën’, Rama: Shqipet trekrenare duan aheng dhe Covidin ta vrasë shteti me çifte

Publikuar tek: aktualitet, më 10:22 20-10-2020 ‘Një mbyllje e dytë po tmerron gjithë botën’, Rama: Shqipet trekrenare duan aheng dhe Covidin ta vrasë shteti me çifte

Kryeministri Edi Rama ditën e sotme në një konferencë për shtyp, ku në prani ishte dhe rrjeti i inspektorëve anti-Covid, ka folur për situatën e pandemisë.

Ai është shprehur se një mbyllje e dytë po tmerron botën dhe se Shqipëria një mbyllje të dytë nuk e përballon dot.

Ai me ironi është shprehur se shqiptarët duan festa ndërsa shteti të ‘vrasë’ covidin.

“Një mbyllje e dytë ka tmerruar botën jo vetëm Shqipërinë, por presidentin Macron dhe kancelaren Angela Mercel. Të gjitha janë këtë një pamje te vendosja me detyrim e makës botërisht si një përpjekje plus në këtë fazë, armiku është në ofensivën e dytë .

Nuk duam të mbyllemi, tju themi njerëzve që shkojnë në punën rrini në shtëpi, nuk dua të themi atyre që lëvizin dhe që lëvizjen e kanë të burimve të të ardhurave mos lëvizni më, nuk duam të mbyllim shkollat nuk duam tu themi studentëve që do rrinin në shtëpi. Shqipet trekrenare që duan të bëjnë aheng dhe Covidin ta vras shteti me cifte apo më keq duan të jetojnë sy hapur dhe të shohin ata që duan të shohin," tha Rama.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vizita e ministrit grek Dendias/ PËRPLASJE mes policisë dhe protestuesve te Ministria e Jashtme, Idrizi: Rama është “Kali i Trojës”
14 ditë në IZOLIM, Alketa Vejsiu tregon se ka kaluar KORONAVIRUSIN: Falenderoni Zotin dhe festoni që keni shëndet »
Article Logic
Execution time: 0.012639999389648
array(1) { ["section"]=> string(121) "nje-mbyllje-e-dyte-po-tmerron-gjithe-boten-rama-shqipet-trekrenare-duan-aheng-dhe-covidin-ta-vrase-shteti-me-cifte-224411" }