Tirana
overcast clouds
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
75 %
1kmh
100 %
Enj
11 °
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
9 °
Hën
8 °
E enjte, 2 Shkurt, 2023

Një mbrëmje plot supriza, nis nata e FINALE e “Këngës Magjike”

spot_img

Lajme të ngjashëm

Mbrëmja finale e “Këngës Magjike” filloi dhe emocionet e kësaj nate do të na shoqërojnë deri në momentin kur do të shpallet fituesi.

Shumë balada apo këngë ritmike edhe këtë vit kanë vjedhur zemrat e shqiptarëve dhe me padurim janë gozhduar përballë televizionit për të ndjekur artistin e tyre të preferuar.

Një natë me supriza dhe risi është paralajmëruar se do të ketë, ndryshe nga edicionet e mëparshme të festivalit.

Skena e Pallatit të Koncerteve do të mirëpresë 23 finalistët që do të ‘ndeshen’ për çmimin e madh.13 artistë shqiptarë dhe 10 të huaj, të rinj dhe të njohur do të votojnë njëri-tjetrin, do të votohen nga juria dhe publiku për të zgjedhur më të mirin në mesin e tyre.

Veç çmimit të madh, do të jepen çmime për muzikën më të mirë shqiptare, të huaj dhe për artistët e rinj  më të mirë.

Më shumë


spot_img

spot_img