Një malazez në Kombëtaren shqiptare

Publikuar tek: sport, më 17:21 06-03-2015 Një malazez në Kombëtaren shqiptare Sinisha Rajceviç, Nr.15

Shumë shpejt me ekpin e A të Kombëtares shqiptare të futbollit, do të shohim një lojtar me kombësi malazeze.

Bëhet fjalë për Sinisha Rajceviç, lojtari i Kombëtares U-19, e cila drejtohet nga përzgjedhësi Altin Lala.

Rajceviç ka zhvilluar tetë ndeshje me Kombëtaren U-19 teksa ka luajtur edhe për atë U-16, U-17 dhe U-18, njofton gazeta “Olle”.

Megjithatë duhet theksuar se 16 vjeçari ka arsye të fortë për të qenë pjesë e Shqipërisë, për shkak se nëna e tij është shqiptare nga Shkodra, ndërsa i ati është malazez.

Mbrojtësi shqiptaro-malazez luan gjithashtu për skuadrën e të rinjve të Vllaznisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010623931884766
array(1) { ["section"]=> string(40) "nje-malazez-ne-kombetaren-shqiptare-5168" }