Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Një lajm i mirë për të gjithë, shirat do të fillojnë që në gusht

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Situata e temperatuarve të larta dhe një kohë e gjatë pa rreshje tashmë ka  kaluar nga një situatë e bezdisshmë në një shqetësim të vertetë.

albsig

spring

Por mesa duket kjo gjendje nuk do të zgjasë edhe për shumë kohë, pasi sipas meterologëve, parashikohet që 10-ditëshi i dytë dhe i tretë i gushtit të jenë respektivisht rreth 5°C dhe 3°C me te fresket, krahasuar me 10-diteshin e parë të gushtit 2017. Ndërkohë sa i përket sitauatës së reshjeve, priten kryesisht në 15-diteshin e dytë por sasi të pakta dhe jo në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, janë krijuar kushte për shira afat-shkurtër në zonat malore dhe një pjese ultësirës perëndimore në datat 8 – 9 – 10 gusht 2017. Fundjava tjetër sjell renie me të paktën 5ºC duke bërë që maksimumi në rang vendi të zbresë në 35ºC. 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img