Tirana
broken clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
44 %
5.1kmh
75 %
Enj
11 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Një kamp i madh emigrantësh është formuar në kufirin mes Polonisë dhe Bjellorusisë (Video)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Mijëra emigrantë kryesisht nga vendet e Lindjes së Mesme kanë ngritur një kamp të improvizuar në kufirin mes Polonisë dhe Bjellorusisë.

Burra, gra e fëmijë po qëndrojnë në çadra ndërsa nga pamjet filmike duket teksa kanë ndezur edhe zjarre për t’i bërër ballë të ftohtit në këtë zonë.

Prej disa muajsh ky korridor është shfrytëzuar nga emigrantët për të kaluar drejt vendeve të BE-së, por së fundmi autoritetet polake kanë përforcuar kufirin.

Ata janë munduar të kthejnë sërish në Bjellorusi emigrantët, por nga ana tjetër, forcat ushtarake bjelloruse i kanë ndaluar, duke bërë që të bllokohen pa asnjë rrugë dalje.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img