Tirana
scattered clouds
8 ° C
8 °
8 °
93 %
1.5kmh
40 %
Mër
15 °
Enj
17 °
Pre
16 °
Sht
12 °
Die
17 °
E mërkurë, 21 Prill, 2021
spot_img

Një javë nga vaksinimi masiv, sot marrin dozën e parë efektivët e policisë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ditën e sotme nis vakisnimi masiv i efektivëve të policisë.

Bëhet me dije se vaksinimi i efektivëve do të bëhet tek stadium “Air Albania” në Tiranë. Lajmi për nisjen e vakisnimit të efektivëve e bëri me dije ditën e djeshme ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

“Nga nesër përgatitemi të vaksinojmë policinë dhe gazetarët,” tha Manastirliu dje.

Tashmë ka mbërritur pranë stadiumit kombëtar kryeministri Edi Rama, Manastirliu dhe Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu.

Mësohet se 500 efektivë policie do të vaksinohen sot që janë kryesisht efektivë të Forcave të Rendit dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë.

Kujtojmë që dje janë kryer 17.023 vaksinime në të gjithë vendin.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img