Tirana
clear sky
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
66 %
1.5kmh
0 %
Pre
24 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
31 °
Mar
21 °
E enjte, 23 Shtator, 2021
spot_img

Një javë nga protesta, Kryemadhi takim me ambasadorët e BE

spot_img

Lajme të ngjashëm

1eb13f9b2416cff7f7a55f28fc69611b

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi zhvillon sot një takim me ambasadorët e vendeve të BE-së në Tiranë.

Newsbomb.al mëson se takimi ka nisur në orën 09:00 tek “Plazza”. Ky takim vjen vetëm 1 javë para protestës së opozitës, e cila është paralajmëruar se do të mbahet më 16 shkurt.

Ende nuk dihen detaje nga protesta e opozitës, nëse do jetë paqësore apo do të ketë edhe skenarë të paparashikuar. Vetë Kryemadhi u shpreh mbrëmë në emisionin “Të Paekspozuarit” se kemi një “Lul Basha tjetër”, mesazh ky për një protestë ndryshe këtë herë.

Po ashtu edhe vetë kryedemokrati gjatë fjalës së tij dje në Kuvend, paralajmëroi se populli do të marrë në dorë instutucionet dhe sipas tij do të fshijë sallën e Parlamentit.  

Ndërkaq, kujtojmë se dy ditë më parë Basha drekoi për më shumë se 3 orë me zv.amasadoren e SHBA në Tiranë, Leyla Moses-One. Pas kësaj dreke vjen edhe takimi i Kryemadhit me ambasadorët e BE-së.

Më shumë

spot_img