Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
24 °
Enj
23 °
Pre
26 °
E hënë, 3 Tetor, 2022

“Një investimi prej mbi 2 miliard USD”, Rama për Portin e Durrësit: Një hapi vendimtar…

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën me Portin e Durrësit, një ditë pasi u nënshkrua memorandum i bashkëpunimit me investitorin e famshëm Muhammed El Alabbar për ndërtimin e “Durrës Yachts & Marina”.

Rama e quan një hap vendimtar, teksa thotë se do të jetë një investim prej 2 miliard USD.

“MIRËMËNGJES 😊dhe me kënaqësinë e hedhjes së një hapi vendimtar dje, me nënshkrimin e Memorandumit të Bashkëpunimit, që hap rrugën drejt procedurës parlamentare për kontratën historike për ndërtimin e portit më të madh turistik të Mesdheut në Durrës, falë një investimi prej mbi 2MLD USD, me mbështetjen e drejtëpërdrejtë të Presidentit të Emirateve të Bashkuara, Sheikh Muhammed Bin Zayed, ju uroj një ditë të mbarë🙏” shkruan Rama në postimin e tij.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img