Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
42 %
7.7kmh
0 %
Sht
28 °
Die
36 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
E shtunë, 24 Korrik, 2021

Një i ekstraduar nga Italia drejt Shqipërisë, dy të tjerë nga vendi ynë në shtete europiane (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

844cefc7a8dd3512acbd0898b06e7cff

Tre shtetas shqiptarë të shpallur në kërkim ndërkombëtar, janë ekstraduar falë bashkëpunimit të Interpol Tiranës me zyrtar e Interpol në shtet europiane.

Është ekstraduar nga Italia drejt vendit tonë shtetasi shqiptar Leonard Kodra, 47 vjeç, banues në Malësi të Madhe. Ky shtetas ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Apelit Shkodër, me vendim e datës 28.09.2016 e ka dënuar me 5 vjet burg për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Gjithashtu, është ekstraduar drejt Gjermanisë shtetasi në kërkim ndërkombëtar S. K., 25 vjeç, banues në Kosovë, i shpallur në kërkim nga Interpol Wiesbaden, Gjermani, për veprën penale “Vrasja e ngelur në tentativë”.

Drejt Italisë është ekstraduar shtetasi Mateo Gjepali, 26 vjeç, banues në Durrës, sepse Gjykata e Ravenës, Itali, më datë 31.08.2020, i ka caktuar urdhër-arrestin për kryerjen e veprave penale “Trafikimi i narkotikëve”, “Pjesëmarrje në grup kriminal” dhe shkelje e ligjit “Për Armët”, parashikuar nga Kodi Penal i Italisë dhe ligji “Për drogat”.

Më shumë

spot_img
spot_img