Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
76 %
1kmh
75 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
12 °
Pre
9 °
Sht
9 °
E martë, 7 Dhjetor, 2021
spot_img

“Një foto që shumë njerëz nuk do ta fshijnë nga sytë për muaj të tërë”, mediat italiane: Autokolonat e ambulancave për pacientët me Covid-19 rikthehen në vend

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2f2c645802a2af80737e2711d4a6bb4e

Foto e mësipërme është publikuar pothuajse nga të gjitha mediat italiane, dhe përcjell një mesazh shumë të rëndësishëm për vendasit. “Një foto që të lë pa frymë, e destinuar të bëhet simbol dhe të mos shuhet nga sytë e shumë njerëzve”, shkruan La Reppublica.

Një varg i gjatë ambulancash janë fotografuar përpara spitalit Mauritian në Torino, të gjitha në kolonë dhe me dritat e ndezura. Ata që i kanë parë nuk mund të mos mendonin se ato janë simptoma e një pandemie që është në momentin më kritik të saj.

Ambulancat, ishin të angazhuara në transferimin e 10 pacientëve me covid-19, të cilët janë dërguar nga spitali i Torinos në spitalin në Tortona, në zonën e Alessandria, i cili është vetëm për pacientët me Covid-19.

“Një imazh që shumë njerëz nuk do ta fshijnë nga sytë e tyre për muaj të tërë, si shenjë e ngarkesës së punës për të gjithë personelin shëndetësor, me ndërrime rraskapitëse dhe pritje pafund”, vijon në shkimin e saj La Repubblica.

Screenshot_4.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
digitalb
spot_img
spot_img