Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
34 %
1kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Një emigrant nga Kanadaja do sfidojë Tërmet Peçin në Tepelenë, përfundon numërimi, mjeku vendas del i dyti

spot_img

Lajme të ngjashëm

Inxhinieri Baftjar Imeri ka fituar bindshëm me 109 vota, Primaret për Bashkinë e Tepelenës. Imeri do të sfidojë kryetarin aktual të Bashkisë së Tepelenës, Tërmet Peçin, në zgjedhjet e 14 Majit.

Imeri ishte përballë stomatologut të njohur, Hysni Kasëmi, i cili në këto zgjedhje arriti të siguronte vetëm 71 vota.

Baftjar Imeri prej vitesh jeton në Kanada dhe u kthye për të kandiduar në Primaret e Partisë Demokratike për Bashkinë e Tepelenës.

Imeri u lind dhe u rrit në qytetin e Tepelenës. Ai studioi për inxhinieri mekanikë në Universitetin e Tiranës dhe prej vitesh jeton në Vankuver në Kanada.

Të gjithë e njohin si një patriot dhe një dashamirës i traditave tepelenase.

Më shumë


spot_img

spot_img