Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
23 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Një emigrant në listat e PS-së, Rama prezanton Lavdrim Krashin: Punon në bashkinë e Londrës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

71a968600b6c70c150f0642f9ffcd913

Kryeministri Edi Rama sotme ka prezantuar programin për emigracionin.

Ai ka prezantuar Lavdrim Krashi, një emigrat nga Dibra që jeton në Londër dhe që do të jetë pjesë e kandidatëve për listat e deputetëve.

“Në planin tonë do të ketë kandidatë emigrant. Kam kënaqësinë dhe nderin që të ftoj një emigrant nga Londra që do të jetë pjesë e skuadrës sonë e 25 prillit.

Lavdrim Krashi nga Dibra i ikur prej vitesh dhe duke jetuar duke e nisur nga hiçi dhe sot shërbëtor publik i qytetarëve të Londrës në bashki,” tha Rama.

Përveç Lavdrim Krashit, kandidatët e radhës të prezantuara nga kryeministri Edi Rama janë dy vajza emigrante si Briseida Gjoza dhe Bora.  Kryeministri ka bërë me dije se Krashi do të jetë pjesë e listave për kandidat në Dibër, Bora në Tiranë dhe Briseida do të jetë pjesë e listave të kandidatëve për deputet në Elbasan.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img