Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
55 %
3.6kmh
0 %
Mar
17 °
Mër
21 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
E martë, 19 Tetor, 2021
spot_img

Një dorë misterioze shfaqet në sfond, video qesharake nga vjedhja e votave në Rusi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Rusia e Bashkuar pritet të fitojë zgjedhjet parlamentare në Rusi.

Partia pro-Putin nuk është se ka patur konkurrentë të fortë në këto zgjedhe, sidomos pas goditjes shtetërore ndaj opozitarit Alexey Navalny.

Megjithatë askush nuk është i sigurtë për fitoren, dhe kjo tregohet nga shkeljet masive që janë bërë gjatë procesit tre-ditor të votimeve.

Shkeljet janë të shumta, por kjo video e filmuar në Siberi është qesharake për shkak të mënyrës se si shtohen votat në kuti.

Një dorë e mistershme shfaqet nga pas flamurit rus, teksa hedh votat njëra pas tjetrës në kuti.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img