Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
27 %
2.1kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
27 °
Mar
30 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Një ditë pas vizitës në Shqipëri, Erdogan pret Vuçiçin me ceremoni madhështore në Ankara

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vetëm një ditë pas vizitës së tij në Shqipëri, presidenti turk Rexhep Taip Erdogan i ka uruar mirëseardhjen në pallatin e tij presidencial homologut serb Aleksandër Vuçiç.

Pavarësisht rreshjeve të borës, Erdogan i ka rezervuar Vuçiçit një pritje ceremoniale madhështore.

Në mbledhjen e këshillit që do të mbahet me pjesëmarrjen e ministrave përkatës, do të shqyrtohen në të gjitha aspektet marrëdhëniet Turqi-Serbi dhe do të diskutohen hapat që mund të ndërmerren për thellimin dhe zhvillimin e bashkëpunimit dypalësh.

Gjithashtu do të shkëmbehen mendime për zhvillimet rajonale dhe ndërkombëtare, në radhë të parë në Ballkan, kryesisht në lidhje me ruajtjen e paqes dhe stabilitetit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img