Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
88 %
0.5kmh
0 %
Hën
26 °
Mar
24 °
Mër
25 °
Enj
26 °
Pre
20 °
E hënë, 29 Maj, 2023

Një ditë pas vdekjes së efektives së FA, flet babai i 32 vjeçares: E përcolla më 22 dhjetor, fola në mëngjes në telefon…

Lajme të ngjashëm

Një ditë pas vdekjes së efektives së forcave të Armatosura, Zarife Hasanaj, ka folur babai i 32 vjeçares.

Muharrem Hasanaj tregon se e ka përcjellë vajzën në Rinas më 22 dhjetor të 2018 për në Letoni.

‘Vajza punonte prej më shumë se 10 vitesh në ushtri. Më 22 dhjetor e përcolla në Rinas për në Letoni. Dje para ngjarjes në mëngjes fola në telefon me vajzën, më tha se ishte mirë e do shkonte në punë, pastaj mora lajmin e asaj që ndodhi’, shprehet babai i 32 vjeçares.

Zarife Hasanaj humbi jetën ditën e djeshme në krye të detyrës nga shpërthimi i një mine në Letoni.

Kujtojmë se nga shpërthimi i minës kanë mbetur të plagosur edhe komandanti i kontigjentit, Major Klodian Nikolla Tanushi dhe Rreshter Julian Xhevat Kapaj.

 


Më shumë