Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
82 %
1.5kmh
0 %
Hën
29 °
Mar
29 °
Mër
28 °
Enj
24 °
Pre
18 °
E hënë, 27 Shtator, 2021
spot_img

Një ditë pas takimit Rama-Basha, Donald Lu i shkon Kryeministrit në zyrë

spot_img

Lajme të ngjashëm

Një ditë pas takimit të shumpërfolur mes kryeministrit Rama dhe kreut të PD Basha në presidencë, shefi i qeverisë po zhvillon një tjetër takim të rëndësishëm.

Aktualisht ambasadori i SHBA-së, Donald Lu ka mbërritur në zyrën e kryeministrit dhe po bisedojnë privatisht “kokë më kokë”.

Mendohet se ky takim i para pak minutave vjen një ditë pas diskutimeve që patën dy palët kryesore politike në vend, pasi u thirrën nga presidenti Nishani.

Deri tani është përfolur se në tryezën presidenciale nuk ka patur rezultate konkrete, por burime pranë newsbomb.al konfirmojnë se mes palëve nuk është rënë dakord vetëm në një pikë, ajo e ditës së zgjedhjeve. 

Më shumë

spot_img