Tirana
clear sky
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
82 %
0kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
28 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Një ditë pas marrëveshjes me Ramën, Basha mbledh krerët e PD në rrethe

spot_img

Lajme të ngjashëm

8ea806cd01ad6d8fdae0eceed00f6fab

Kryetari i Partisë Demokratike ka nisur takimet intensive me drejtuesit demokratë një ditë pas marrëveshjes me Partinë Socialiste për reformën zgjedhore.

Basha ka mbledhur sot në selinë e PD-së krerët e kësaj partie në rrethe. Kryedemokratik do të zhvillojë takim edhe me Kolegjin e Kryetarëve të PD-së si dhe ish-grupin parlamentar të PD-së.

Basha pritet të diskutojë detajet e marrëveshjes me maxhorancën me anëtarët e ish-grupit parlamentar në veçanti, ku ka patur edhe zëra kundër kësaj marrëveshje.

Aksioni politik është pikë tjetër e rëndësishme e diskutimeve në mbledhje.

Më shumë

spot_img