Tirana
broken clouds
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
55 %
1.5kmh
75 %
Sht
15 °
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
E shtunë, 16 Tetor, 2021
spot_img

Një ditë para protestës, Basha thirrje qytetarëve: Të bashkohemi në Tiranë si njerëz të lirë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

c34c129f3a6400c9dcf7c98a8d37cae0

Një ditë para protestës së paralajmëruar kombëtare, kreu i PD-së Lulzim Basha i ka bërë thirrje qytetarëve të bashkohen në Tiranë.

Me anë të një videoje, Basha kërkon largimin e kryeministrit Edi Rama, ndërkohë që thekson se nuk do të bëjë asnjë hap pas.

‘Nesër me #8korrik në orën 20:00, bashkohemi të gjithë në Tiranë si njerëz të lirë me dinjitet, prindër, motra, vëllezër, bij e bija shqiptarësh kurajozë, të gjithë bashkë
kundër diktaturës së krimit, në mbrojtje të lirisë dhe dinjitetit, për familjet dhe fëmijët tuaj, për #ShqipëriaSiEuropa! Asnjë hap pas! #RamaIk‘, shkruan kreu i demokratëve.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img