Hapësire reklamuese

Rajoni

Nismë e veçantë në Prishtinë, autobusi rozë nis sot rrugëtimin në rrugët e kryeqytetit, ofron mamografi falas

Shkruar nga Newsbomb
Nismë e veçantë në Prishtinë, autobusi rozë nis

Ka nisur në Prishtinë nisma e ndërgjegjësimit për parandalimin e kancerit të gjirit. Autobusi ngjyrë rozë do të fillojë sot qarkullimin nga ora 11:00, e në të cilin do të ofrohet shërbim i mamografisë falas.

Nisja bëhet në rrugën “Luan Haradinaj”, konkretisht te New Born dhe e gjithë kjo në kuadër të muajit të ndërgjegjësimit për parandalimin e kancerit të gjirit.

Shërbimi i mamografisë do të ofrohet falas edhe në tri Qendrat e Mjekësisë Familjare: në Qendrën Kryesore të Mjekësisë Familjare, atë të lagjes “Dardania” dhe në QMF “Veternik”.

Komuna ka falënderuar ekipet e basketbollit të Trepçës e Pejës, lojtarët e së cilave do të veshin bluzat “Race for the Cure Prishtina 2023”, në shenjë mbështetje për fushatën e ndërgjegjësimit kundër kancerit të gjirit.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese