Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
77 %
1.5kmh
0 %
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
29 °
Sht
30 °
Die
30 °
E mërkurë, 16 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Nisma më e re, një teke hashash falas për çdo qytetar që bën vaksinën e Covid

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Shteti i Uashingtonit në SHBA ka nxjerrë “ofertën” e radhës. I vetmi shtet që arrin këtë nivel kreativiteti për të rritur që të vaksinohen. Të rriturit që do të bëjnë vaksinën do të marrin një “joint” (një cigare hashash) falas.

Bordi i Ushqimit dhe Kanabisit i Shtetit të Uashingtonit njoftoi të hënën se promovimi i quajtur “një teke për një vaksinë”, ishte efektiv sapo u publikua dhe do të zgjasë deri në 12 korrik.

Gjatë kësaj kohe janë shitësit e licensuar që do t’u shpërndajnë të rriturve mbi 21 vjeç dozat e hashashit. Një kur të bëjnë dozën e parë dhe një kur të bëjnë dozën e dytë.

Bordi tha se “ka marrë kërkesa të shumta nga të licencuarit me pakicë të kanabisit për t’u angazhuar në promovime për të mbështetur përpjekjet shtetërore të vaksinimit”. Bordi kohët e fundit lejoi që një birrë, verë ose koktej të sigurohej pa ndonjë kosto për ata 21 vjeç ose më të vjetër që vaksinohen deri më 30 qershor.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img